Cigunas
Į pradžią Cigunas Taiči Karate Seitai

PRADEDANTIESIEMS
Kas yra cigunas?

Cigunas (kin. Ci - energija, gun - darbas, veiksmas) - tai senovės kinų sveikatingumo ir savireguliacijos metodų sistema,kuri yra skirta vidinės pusiausvyros išlaikymui, sąmoningumo ugdymui, harmonijos su aplinka atradimui.Šios praktikos deka, lavindami savo jausmus savo vidinį pasaulį, mes išmokstame pažinti ir suprasti gyvenimą, jį keisti, keisti ligas į sveiką
būseną, liūdesį į džiaugsmą... Patenkiname mūsų dvasios, sielos poreikius, atrandame atsakymus į klausimus, susijusius su gyvenimu ir mirtimi.

Pagrindinis cigun praktikos tikslas yra gyvybinių jėgų kaupimas normaliam kasdieniniam gyvenimui.

Ci – tai ta pati energija, kurios dėka mes vaikštome, dirbame, stebime, t. y. darome visa, kas būtina pilnaverčiam gyvenimui. Ta pati energija perdirba mūsų suvalgytą maistą į kitas mums reikalingas medžiagas, judina raumenis, kovoja su mikroorganizmais, virusais, perduoda impulsus iš smegenų į organus, audinius bei atlieka daugybę kitų veiksmų tiek mūsų kūnuose, tiek mus supančioje aplinkoje. Paprastai ci gaunama iš oro ir su maistu, tačiau praktikuojant ciguną išmokstama ją surinkti iš aplinkos, patiems ją susikurti bei gausinti, valdyti savo pačių viduje, naudoti savęs gydymui.


Manoma, kad Kinijoje yra apie 80 000 ciguno mokyklų. Jas visas galima suskirstyti į:

Daosinė. Remiasi sen. Kinijos išminčių Laozi ir Čuanzi filosofijomis. Šie senieji meistrai sako, kad cigunas - tai ne vien tik paprasti fiziniai bei kvėpavimo pratimai, bet, kad ciguno praktikos dėka atsiveriama natūraliai spontaniškos Visatos jėgos tėkmei.
Konfucionistinė. Šioje sistemoje cigunas traktuojamas kaip visaapimanti gyvenimo dalis. Kai individai yra sveiki ir savimi pasitikintys, jie lengvai įneša savo įnašą į visuomenės gyvenimą, paremia senus gyventojus, rūpinasi savosios kultūros išlaikymu bei kūrimu.

Budistinė. Budizmas į Kiniją atnešė koncepciją, kad visa mūsų patirtis paremta iliuziniais potyriais. Ir, visa, kas su mumis vyksta, nėra medžiagiška, o tai yra energija. Su ja ir dirbama ciguno praktikoje.

Medicininė. Išsivystė susijungus įvairioms ciguno mokykloms ir gydymo metodams. Medicininė ciguno mokykla dar vadinamas gydomuoju cigunu. Pagrindinis tikslas šios sistemos - savireguliacija, ligų profilaktika, jų gydymas, gyvenimo prailginimas, ilgaamžiškumo siekimas išlaikant tvirtą kūną bei aiškų protą.

Kovos menų.( Ušu) Ši praktika daro kūną nejautrų stipriems smūgiams, suteikia galimybę akimirksniu koncentruoti energija norimoje kūno vietoje. Taip išsiugdomi tokie fenomenai kaip plytų perskėlimas galva, ranka, didžiulių svorių iškėlimas ar išlaikymas ir pan.. Išmokstama valdyti kūno svorį, greitai judėti ilgą laiko tarpą be poilsio ir nejaučiant nuovargio, lengvai ir greitai pakilti nuo žemės.

Ciguno pratimai padeda subrandinti energiją savyje, išmokti laisvai reguliuoti jos tėkmę.Kiekvienas asmuo, atsižvelgdamas į savo tikslus ir uždavinius, amžių, lytį, sveikatos stovį, pasirenka vieną ar kitą pakraipą.
Bazinis pagrindas yra sudarytas iš trijų svarbiausių vienetų:

  1. In ir Jan konsepcija
  2. U-sin penkių elementų sistema
  3. Energetinių kanalų ir biologiškai aktyvių taškų sistema

 
Puslapis atnaujintas 2017.07.27